Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (4 Eylül 2020)

Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (4 Eylül 2020)

Bu hafta sonu merakla beklenen “Mulan” filmi dahil yedi yeni film sinemaseverlerle buluşuyor.

Pretoria’dan Kaçış

Gerçek bir olaydan esinlenilen filmde, iki politik mahkûmun Güney Afrika’da bir hapishaneden kaçışı ve orada geçen kargaşa içindeki yaşamları anlatılıyor.

Mulan

Çinli genç bir kadının hasta babasının yerine onun görevini yerine getirmek için erkek kılığına girerek İmparatorluk Ordusu’na katılmasını ve kimsenin hayal edemeyeceği kadar başarılı olup bir efsane haline gelişi gözler önüne seriliyor.

Antebellum

Başarılı bir yazar olan Veronica Henley, bir anda kendini geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek için hesaplaşması gereken korkunç bir gerçeklik içinde bulur. Bu akıl tutulması yaratan gizemi çok geç olmadan çözmesi gerekmektedir.

Sırlar Kitabı

Dokuz özenle seçilmiş çevirmen çok satan kitap serisi “Daedalus” üçlemesinin merakla beklenen son kitabı için güvenlikli bir sığınakta çeviriye başlar. Yayıncı Eric Angstorm, kitabın şablonunu ve kitabı çevirirken hiçbir şekilde bilgi sızdırılmaması için her detayı düşünmüştür. Bir ayda kitabın 480 sayfası dokuz farklı dilde çevrilmiştir. Ancak bir şekilde ilk on sayfa internete sızdırılmıştır. Angstorm’a şantaj yapan kişi yayın evinin itibarını ve 9 tercümanın hayatını riske atmaktadır. Acaba çevirmenler buradan canlı olarak çıkabilecek midir?

Davetsiz

Asi bir genç çocuk olan Ben, ailesinin ani boşanması ile başa çıkmaya çalışırken, komşularının bin yaşında bir cadı olduğunu öğrenir. Ben, şahit olduklarının üstesinden gelebilecek midir?

Penguenler Takımı

Penguen pilotlar Flip ve Zooey, yeni görevlerinde daha önce hiçbir kuşun gitmediği bir yere; uzaya gitmekle yükümlüdürler. Slushy isimli bir uzay gemisi ile seyahat eden ikili, genel merkezdeki Kaptan Stella için bulgular toplamakla görevlidir.   

Aether

Hasankeyf’in orada yaşayanlara olan manevi katkısını ve bir baraj inşaatı tarafından sular altında bırakılmasını odağına alan film adeta bir belgesel tadında. 21 gün boyunca o bölgede yaşananları duygular, gözlemler ve gerçeklerle anlatan film izleyenleri doğanın, doğum-ölüm-yeniden doğum döngüsünü anlatmak için bir yolculuğa çıkarıyor.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close

E-Bülten Aboneliği