Kurtlar Vadisi ile tanınmıştı… Haldun Boysan kimdir, neden öldü?

Kurtlar Vadisi ile tanınmıştı... Haldun Boysan kimdir, neden öldü?

TV ve sinema dünyası bir ismi daha kaybetti. Şimdiye kadar sayısız projede rol alan başarılı oyuncu Haldun Boysan dün yaşamını yitirdi. Özellikle Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı “tombalacı” karakteri ile hafızalara kazınan Boysan, dizi çekimleri için bulunduğu Nevşehir’de 62 yaşında yaşamını yitirdi.

HALDUN BOYSAN KİMDİR?

6 Temmuz 1958 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü tamamladı.

Ankara Sanat Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda görev yaptı. Ayrıca İngilizce-Türkçe dublaj da yapan Boysan 1999 yılında 11. Ankara Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü, Gemide adlı filmdeki performansıyla kazandı.  

Çılgın Bediş’te Partal, Gülbeyaz’da Ali Kemal, Kurtlar Vadisi’nde Tombalacı, Cennet Mahallesi’nde Jilet Abbas, Merhamet dizisinde Necati ve Ege’ni Hamsisi dizisinde Eşref karakterlerine hayat veren Boysan’ın son projesi ise Maria ile Mustafa oldu.

HALDUN BOYSAN NEDEN ÖLDÜ?

Maria ve Mustafa dizisinin çekimleri için bulunduğu Nevşehir’de kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Boysan’ın ani ölümü TV ve sinema dünyasını yasa boğdu.

ÜNLÜ İSİMLERDEN HALDUN BOYSAN PAYLAŞIMLARI

CEYDA ATEŞ  “Olmadı be Halduş… Beraber acı tatlı o kadar çok anımız vardı ki. Nurlar içinde yat, benim canım muzip arkadaşım. Kavuşturulmuş eller, ‘Prensesim’ diye seslenişin o ses tonun hep kulaklarımda olacak.

ZAFER ALGÖZ  “Değerli oyuncu kardeşimiz Haldun Boysan’ı kaybettik dostlar… Başımız sağ olsun.”

HAKAN YILMAZ  “Değerli oyuncu abimiz Haldun Boysan’ı kaybetmişiz. Çok üzüldüm. Sevenleri ve yakınlarına sabır dilerim. Allah rahmet eylesin.”

MURAT AKKOYUNLU  “Çocuk kalpli insan. Haldun Boysan… Huzur içinde uyu.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close

E-Bülten Aboneliği